Rychlý kontakt +420 720 060 622

Komerční nemovitost Vidnava

Území: Vidnava | Lokalita: neuvedeno | Typ: Developerské projekty Komerce Rekreace

  • Balkon
  • Zahrada
  • Parkování
Přidáno: 08.04.2020
Druh nabídky: Prodej
Okres: Jeseník
Druh budovy: Cihlová
Forma vlastnictví: Osobní
Zakázka: 202005
Velikost plochy: zobrazit

Cena nemovitosti: Info o ceně v RK

Popis nemovitosti

Jako pověřený správce nemovitosti hledáme nové využití rozsáhlého areálu bývalé internátní školy a ostaních budov areálu.

Jsme připraveni diskutovat s vámi o využití i pouze jednotlivých budov či jejich částí .

Budeme velmi rádi za představení vašeho podnikatelského záměru k využití areálu jako celku či pouze jeho částí.

V úvahu přichází také případná výměna areálu či jeho části za nemovitost v Praze a okolí nebo nemovitosti na trase Praha – Pisek – Český Krumlov – Jezero Lipno Lipno .

V rámci areálu již uplatnila zájem o některé nemovitosti obec. Nutno také zmínit umístění vysílače mobilního operátora s výhodnou nájemní smlouvou.

Dosavadní využití jednotlivých části budov: ubytování studentů (kolej), jídelna, kaple, klášter, tělocvična, střelnice, internát, škola – kabinety a učebny, dílny, sklady, učebny, kotelna, prádelna, diagnostický ústav, šatny, nářaďovna, posilovna

 

Umístění:

Město Vidnava, ve kterém se nachází areál, leží poblíž státní hranice s Polskem a je vzdáleno 23 km od okresního města Jeseník. Původní škola (bývalý klášter Milosrdných sester sv. Karla Boromejského) se nachází v samém centru města mezi ulicemi Klášterní a Pivovarská. Ve městě je městský úřad, pošta, základní a mateřská škola, základní umělecká škola a další občanská vybavenost. Ve městě se nachází zámek.

Dopravně je město obsluhováno autobusy společnosti Arriva Morava, a.s.

V okolí města se nachází množství idylických přírodních zákoutí, např. Kaolínový lom, lom Štáchlovice, přírodní rezervace Vidnavské mokřiny. Ve vzdálenosti 12 km se nachází Nyská Riviera (Nyské a Otmuchovské jezero) poskytující nerušenou relaxaci, koupání v čisté vodě, vodní i jiné sporty. Jezera nejsou dosud zasažena turistickým ruchem, mají dostatek idylických zákoutí, písčitých pláží.

Umístěný špendlík Blízko místa 790 55 Vidnava https://goo.gl/maps/2gtouQVQiursjSv16

 

 

Popis:

 

Předmětem je soubor pozemků se stavbami, které spolu s oplocením tvoří uzavřený areál, naposledy užívaný jako internát a škola s dílnami a sklady.

 

Původně se jedná o bývalý klášter s kaplí, který byl od roku 1962 užíván jako učňovská škola. V letech 1964-1965 proběhla rekonstrukce objektu č. p. 251 na pokoje pro učně. V roce 1965 část objektu zničil požár. Od roku 1966 do roku 1976 proběhly rekonstrukce objektů č. p. 251 a 107 a tyto byly využívány jako internát, škola a dílny. Kaple byla zrekonstruována na tělocvičnu. Vedlejší objekty tvoří dílny na pozemcích parc. č. St. 268/2 a St. 268/3 a sklad na pozemku parc. č. St. 470.

 

Celý komplex sloužil jako učňovská škola do roku 2013. V současné době je bez využití. Objekty jsou připojeny na veškeré inženýrské sítě. Přístup je z obecní zpevněné komunikace Klášterní.

 

  1. Stavba občanské vybavenosti č. p. 107 na pozemku parc. č. St. 268/1 (dílny a internát-stará část)

 

Jedná se o podsklepený čtyřpodlažní objekt se sklonitou střechou, cca z roku 1867. Objekt je zděný, s přímým dvouramenným schodištěm. V 1.PP se nachází sklady, kuchyň se zázemím, šatny, sociální zázemí a kotelna. V 1.NP jsou jídelny a sociální zázemí. V dalších podlažích ubytování studentů včetně zázemí.

 

  1. Stavba občanské vybavenosti č. p. 107 na pozemku parc. č. St. 268/1 (internát-nová část)

 

Jedná se o podsklepený čtyřpodlažní objekt se sklonitou střechou, cca z roku 1966. Objekt je zděný, s přímým dvouramenným schodištěm. V 1.PP se nachází chodba. V dalších podlažích prostory pro ubytování studentů včetně zázemí.

 

  1. Stavba občanské vybavenosti č. p. 107 na pozemku parc. č. St. 268/1 (prádelna, sklady tělocvična)

 

Jedná se o nepodsklepený přízemní objekt se sklonitou střechou, cca z roku 1914. Objekt je zděný. Část sloužila jako kaple, která byla později přebudována na tělocvičnu. Další části sloužily jako prostory pro výuku (prádelna, žehlírna), sklady,  šatny, nářaďovna, posilovna, kotelna a bývalá garáž.

 

  1. Stavba občanské vybavenosti č. p. 251 na pozemku parc. č. St. 257/3 (škola)

 

Jedná se o podsklepený třípodlažní objekt s podkrovím, se sklonitou střechou, cca z roku 1914. Objekt je zděný, s přímým dvouramenným schodištěm. V 1.PP se nachází šatny, střelnice, sklady. V dalších podlažích jsou učebny a další doplňkové prostory školy. Na půdě je v současné době umístěno telekomunikační zařízení.

 

  1. Jiné stavby bez čp/če na pozemcích parc. č. St. 268/2 a St. 268/3 (sklady)

 

Jedná se o přízemní zděné objekty s pultovou střechou, které sloužily jako dílny, cca z roku 1914. Naposledy sloužily pro skladování.

 

  1. Jiná stavba bez čp/če na pozemku parc. č. St. 470 (sklad)

 

Jedná se o přízemní zděný objekt s pultovou střechou, který sloužil jako sklad, cca z roku 1966.

 

  1. Sklad na pozemku parc. č. 342/1

 

Jedná se o přízemní zděný objekt, původní márnice cca z roku 1914, s pultovou střechou, který sloužil jako pergola a sklad.

 

 

Pozemek

Celková výměra pozemků dle evidence katastru nemovitostí činí 3.429 m2.

 

Nemovitosti se dle  územním plánu města Vidnava  nachází v ploše OV určené pro využití „plochy občanského vybavení-veřejná infrastruktura“. Dále se pozemky nacházejí v ploše vyhlášené památkové zóny. Část pozemků, která sousedí s ulicí Pivovarská je zahrnuta v záplavovém území Q100.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vyjádření k územně plánovací dokumentaci Vidnava

Kontaktujte nás - tel. č. +420 720 060 622

V naší nabídce máme i další zajímavé nemovitosti, které jsou na exklusivním místě v okolí břehu lipenské přehrady, ovšem majitelé si nepřejí veřejnou publikaci prodeje. Dále připravujeme několik developerských projektů v okolí lipenské přehrady v exkluzivních lokalitách u lipenské přehrady. Veškeré tyto informace jsou dostupné pouze při osobním jednání s majitelem naší realitní kanceláře.

Kontaktieren Sie uns unter der Telefonnummer +420 720 060 622

In unserem Angebot haben wir auch andere interessante Eigenschaften, die in einer exklusiven Lage in der Nähe der Ufer des Lipno-Stausees sind, aber die Besitzer wollen keinen öffentlichen Verkauf von Büchern, sowie der Vorbereitung mehrerer Entwicklungsprojekte rund um den Lipno-Stausee in exklusiven Locations in der Lipno-Talsperre. All diese Informationen sind nur für ein persönliches Gespräch mit dem Eigentümer der Immobilien-Büro erhältlich.)

Kde se nemovitost nachází a koho kontaktovat

Adresa nemovitosti

Nemovitosti nebyla zadána žádná adresa.

Realitní poradce

Jméno Tomáš Král
Email: info@nemovitostilipno.com
Telefon: +420 720 060 622
Mobil: +420720101603

Přiložené soubory

Kontaktní formulář